Fessünk nyári képeket pufifestékkel!
Ajánlott kor: 12 hó +
Ezzel a festékkel gyorsan és jó hangulatban telnek majd a hosszú, nyári délutánok. Ismét egy olyan receptet hoztunk Nektek, ami gyors, filléres és az alkotásba még Apa vagy a Nagyi is szívesen bekapcsolódik majd 😉
A pufifesték hozzávalói:
– 100 ml finomliszt
– 100 ml só (fehér, finom szemű a legjobb)
– fél csomag sütőpor vagy szódabikarbóna
– ételfesték
– és annyi víz, hogy ezeket a hozzávalókat egy sűrű masszává tudjátok keverni.Elkészítés:
A videóban megosztunk Veletek pár hasznos tippet, de a pufifesték elkészítése nagyon egyszerű. A lisztet keverjétek el a sütőporral. Miután ez megtörtént, keverjétek hozzá a sót és annyi vizet, hogy egy kellemesen sűrű (a videóban mutatom az állagot) masszát kapjatok.Ezután ezt a masszát 4-5 tálkába osszátok szét és mindegyikbe külön keverjetek bele némi ételfestéket. Az ételfestékkel érdemes óvatosan bánni, nem kell bele sok és a képen látható géles, Fractal festék a legjobb hozzá. (Ha Nektek másmilyen van, az is teljesen jó lesz, folyékony esetén azonban figyeljetek az állagra – kevesebb vizet adagoljatok)
Ha ezzel megvagytok, mehet is a mókázás ujjal, tenyérrel, ecsettel, fecskendőbe szívva. Érdemes jó vastag rétegben felvinni a felületre a pufifestéket, mert így tudjátok majd kimaxolni a pufi hatást.
Még egy tippünk van: Dolgozzatok vastag kartonra vagy dobozdarabra, mert azon könnyebb lesz kezelni és felpuffasztani a festéket.
Az utolsó lépés a puffasztás (rögtön alkotás után):
Mi 300 W-on 25-30 másodpercig sütöttük az elkészült művet mikrohullámú sütőben. Ne hagyjátok felügyelet nélkül a mikrót!Ahogy minden receptünk, ez is teljesen biztonságos a legkisebbeknek is.
Kellemes alkotást kívánunk! 🙂
Gyurmázzunk TERMÉSZETesen!
Ajánlott kor: 12 hó +
Tudjuk,hogy sokatok kedvenc technikája a gyurmázás, aminek mi nagyon örülünk,hiszen nagyon hasznos dolog.
Arra is büszkék vagyunk, hogy az elmúlt években több száz családnak sikerült megreformálnunk a gyurmával kapcsolatos elképzeléseit és már Ti is tudjátok,hogy a jó gyurma könnyed, nagyon puha, és azonnal jól formázható.
Most egy újabb ilyen receptet hoztunk Nektek, amiből ezeknek a kritériumoknak megfelelő gyurmát készíthettek, mindenféle vesződség nélkül.
Természetes pehelykönnyű só-liszt gyurma
Hozzávalók:
– 2 bögre liszt
– 1 bögre só
– fél bögre étolaj
– 3/4 bögre kézmeleg csapvízEzeket a hozzávalókat egy tésztához hasonlóan összegyúrjuk és kész is a gyurmánk! Ha nem találod megfelelőnek az állagot, liszt és víz hozzáadásával javíthatsz rajta.
Azért erre a receptre esett a választásunk, mert ez a gyurma gyönyörűen és gyorsan kiszárad a napon és akár festhetővé is válik, ha tovább gondolnátok az alkotást.
Az alkotáshoz felhasznált alapanyagok:
– gyurma
– mindenféle termés, amit a környezetünkben találtunk.Az alkotás célja az volt,hogy megfigyeljük a környezetünkben található terméseket, majd azok lenyomatát a gyurmában.
Ez az alkotás a legkisebbek számára is kiváló mulatság, akár több napra beosztva is, hiszen a picik szeretnek gyűjtögetni, válogatni és megfigyelni. 🙂
Hagyd, hogy gyermeked megtapintsa a gyűjtött terméseket, ki-be pakolássza őket a kosárba, majd a gyurmába nyomkodja azokat. Nem baj,ha a végére nem lesz egy értékelhető alkotásotok, hiszen az út a lényeg, ahogy tapasztal. 🙂
Varázsfa készítése igazi levelekkel
Ajánlott kor: 12 hó +
Ez az alkotás még a nagyobb gyerekek fantáziáját is beindítja, hiszen egy olyan fát készítünk el, aminek különböző, változatos levelei vannak.
Felhasznált technika:
vágás és ragasztás (kicsikkel csak ragasztás)A legkisebbek ragasszák fel a gyűjtött leveleket akár egy előre nyomatott fa sablonra. – ehhez sima stift ragasztó vagy a házi, főzött ragasztó is megfelelő lehet.
A nagyobbak pedig megfelelő méretre is vághatják a leveleket a felragasztás előtt.
Ez kiváló vágás gyakorlás is lehet, hiszen a faleveket nagyon könnyű elvágni az ollóval.
Apák napi póló készítés textilfestéssel
Ajánlott kor: 12 hó +
Ez az alkotás a legkisebbeknek is ügyesen fog menni, ugyanis javarészt a pamacsolásban kell kitartónak lenni. 🙂
Az Apa póló hozzávalói:✅ 1 db 100% pamut, világos színű (világosszürke, fehér, égkék, citromsárga stb) póló – nagyon fontos itt most az összetétel és a szín is. Sötét színnel nem működik a dolog. Én a H&Mben vettem világosszürke pamutpólót 1490 forintért. Nagyon jó anyaga van, kiváló erre a célra. 🙂
✅ szivacsecsetek vagy mosogatószivacs darabok -annyi, ahány színű festékkel dolgoztok
✅ Matt! Akrilfestékek – érdemes több színt beszerezni. Keverni ezekből új színeket nem tudtok, sajnos az akrillal ez nem működik. Legjobb a tubusos, Auchan, de a Kik márka is megfelelő!
✅ 2 db műanyag alàtét (mint a gyurmázós) vagy dobozdarab a póló kibéleléséhez
✅ maszkolószalag a betűkhöz (OBI, Auchan, Tesco, Praktiker, festékboltok a lelőhelye)
✅ olló és tàlka a festékhez
✅ sütőpapír a vasaláshozElkészítése:
A videóban nagyon részletesen megmutatjuk az elkészítést, de szövegben is leírjuk Nektek a legfontosabb tudnivalókat és hasznos tippeket.1. A póló belsejébe mindenképpen tegyetek egy vastag kartont vagy alátétet, mert a pamacsolás során a festék nagyon könnyen beszennyezheti a póló hátulját, amit aztán már nem tudtok kimosni belőle.
2. A festéshez érdemes alaposan előkészülni:
– A gyermekedre olyan ruhát adj, amit nem sajnálsz, vagy csinálj neki Te is eldobható festőköpenyt kukazsákból! 😉
– A maszkolószalaggal nem a leggyorsabban lehet betűket kerekíteni, így érdemes előre előkészülni és csak aztán alkotásba hívni a gyermeked.
– Mindent készíts ki előre, készíts elő popsitörlőt vagy vizes törölközőt is, ha esetleg úgy adódna, szükségetek lehet rá.3. A pólót szivaccsal vagy szivacsecsettel nyomatozzátok. Fontos, hogy a szivacsecsetet nem húzzuk a felületen, mert a festék befolyhat a betűk alá, hanem csak pamacsolunk töretlenül.
Festékből matt akrilfestéket, gyerekbarát textilfestéket (pl. Mucki márka) használj vagy használhatod a Carioca temperát is higítatlanul!, 50-50%-ban keverve a következő adalékanyaggal:
https://artexport.hu/hobbymuvesz-textilmedium-100-mlHasználata biztonságos, vizesbázisú és olcsóbban tudsz textilfestéket készíteni a meglévő temperáidból, mintha 5-6 akrilfestéket megvásárolnál.
4. A maszkolószalagot a póló száradása után távolítsd csak el, majd teljes száradás után (24 órát várj), sütőpapíron keresztül vasald át a mintát, így fixálva a fesétket az anyagban. Közepes fokozatra állítsd a vasalót ehhez a művelethez! Ezután a póló mosható, vasalható, szárítógépbe is tehető.
KULCSTARTÓ APÁNAK!
Ajánlott kor: 12 hó +
Ilyen kulcstartót biztosan nem tudtok máshonnan beszerezni, és szó szerint benne lesz a gyermeked kezének munkája is. 🙂
Hozzávalók:
✅ áttetsző! zsugorfólia – olyan kell, aminek az egyik oldala előre csiszolt! ( Ilyen volt a barkácsmanó csomagban) – egyéb lelőhely: Hobbybolt
✅ kulcstartó karika (ez is volt a barkácsmanó csomagban)
✅ színes ceruza (vagy matt akrilfesték)
✅ papírlyukasztó
✅ sütőpapír a sütéshez
✅ ollóElkészítése:
1. Fordítsd úgy a zsugorfóliát, hogy a matt felülete legyen felül és rajzold körbe gyermeked tenyerét egy ceruzával.2. Ezután vagy együtt vagy Te színezd ki a megrajzolt nyomatot.
Fontos, hogy nagyon pontosan és alaposan színezz, mert csak így lesz igazán szép és egységes színű a kulcstartó. A színezéshez kizárólag sima színes ceruzát használj, a filctoll nem alkalmas erre a célra.Használhatsz matt akrilfestéket is, ebből legjobb a Pentart márka festéke. Ebben az esetben elegendő, ha csak befested gyermeked kezét és rögtön rá is nyomod a fóliára.
3. Színezés/ festés után jöhet az olló. Vágd körbe a kis tenyérkét a vonal mentén, de vigyázz, mert a fólia ebben az állapotában még törik! Dolgozz óvatosan!
4. Sütés előtt mindenképp lyukaszd ki a kulcstartót, hogy a karikát bele tudd tenni.
5. Ezután jöhet a sütés: tedd sütőpapírral kibélelt tepsibe a kulcstartót, majd előmelegített 130 fokos (festék esetében 120 fokos) sütőben süsd addig a kis kulcstartót, amíg teljesen összemegy, megvastagodik és rá is lapul a tepsire.
6. Kicsi hűtés után tedd rá a kulcstartó karikát és át is adható az ajándék. 🙂
A matt felületet hajlakkal vagy átlátszó körömlakkal fixálva tartósabb marad a kulcstartó a napi használatban is. 🙂
Napsugaras alkotás festéssel és tépéssel/vágással
Ajánlott kor: 12 hó +
Ezen a héten a forró időjárás jegyében elkészítjük a Napot. Méghozzá festéssel és tépéssel vagy vágással, mint kedvenc technikákkal.
Szélforgót ( szélpörgőt) készítünk
Ajánlott kor: 18 hó +
Ezen a héten a szélhez kapcsolódó alkotást készítettük el Hugóval. És egy kis szivárványt is belecsempésztünk.
Teknősbékát készítünk
Ajánlott kor: 12 hó +
A VÍZ hetében természetesen nem maradhatnak el a vízi állatok sem. Ebben a videóban egy teknősbékát készítünk. Ha neked kisebb gyermeked van (1-1,5 éves), akkor ebben és a medúzás videóban pontosan látni fogod, hogy mit várhatsz el tőle. Hogy semmi baj nincs azzal, ha elkalandozik, ha nem pont azt és úgy csinálja, stb.
Medúzát készítünk
Ajánlott kor: 12 hó +
A tesknősbéka után medúzát is készítünk Evelinnel. Ráadásul rögtön kétféleképpen. 🙂
Homokozzunk!
Ajánlott kor: 0-99 év 🙂
A nyár elengedhetetlen kelléke a homokozólapát és alaphelyszíne a homokozó közepe.
Ez azért nagyon hasznos, mert amellett, hogy szinte minden gyermek imád homokozni, még nagyon sok mindent is fejleszt ez a tevékenység.
Fejleszti:
– szem-kéz koordinációt
– idegpályák összehangolását
– taktilis érzékelést
– formaállandóságot (homokozó formákkal)
– finommotorikát (összecsippenti, morzsolgatja, rakosgatja)
– és a vállból indított mozgásokat isÍgy ezen a héten ehhez, az általatok amúgy is végzett alkotó tevékenységhez szerettünk volna hozzájárulni Kincsek a homokban kártyáinkkal.
Játsszatok, alkossatok sokat a homokkal és ha már nincs újabb ihlet, nézzétek meg, miről is szól ez a játék és hogy kik bújhatnak el a Ti homokozótokba.
Nyári gyurmázó-és színezőlapok – 1. rész
Ajánlott kor: 12 hó+
Eddig minden évszakhoz tartoztak gyurmázólapok, ezért természetesen a kedvenc gyurmázólapjaitok nyári kiadása sem maradhatott el. Fontos információ, hogy ez az első rész, a második rész augusztusban kerül ki a felületre. 🙂
Nyári gyurmázó- és színezőlapok – 2. rész
Ajánlott kor: 12 hó +
Kedvenc gyurmázólapjaitok nyári kiadásának 2. része is megérkezett! A fagyis héten természetben nem hiányozhat a fagyis lap sem a csomagból! 😉
Készítsünk fagyit!
Ajánlott kor: 12 hó +
Evelinnel ezúttal a fagyik világában kalandoztunk, és elkészítettük kedvenc tölcséres nyalánkságunkat.
Hozzávalók:
– barna karton a tölcsérhez
– kartonpapír a háttérhez
– színes festékek
– vattakorongok
– ragasztó
Készítsünk dinnyét!
Ajánlott kor: 12 hó +
Zöld istállóban, fekete lovak, piros szénát esznek. Mi az? 😉 Ebből a videóból kiderül.
Hozzávalók:
– fél papírtányér
– piros festék
– zöld krepp papír ( vagy festék)
– ragasztó
– fekete festék
– fültisztító pálcika
– esetleg fekete flitterek vagy gombok is lehetnek a kis magok
Így készül a kenyér!
Ajánlott kor: 12 hó +
Az Államalapítás és az Új kenyér ünnepe túl sokat nem mond a gyerekeknek. Talán a tűzijáték és a vattacukor az, ami meg szokott maradni a gyerekeknek ebből az ünnepből. Pedig olyan szép néphagyományok, szokások kapcsolódnak ide és annyi érdekesebb dolog van, mint elszédülni a körhintán.
Ez most ezért nem egy klasszikus alkotás lesz. Nincs se csillámpor, se festék, se szép színes papírok.
Mégis izgalmas és teljesen elvarázsolja a gyerekeket a házi kenyérsütés.Hozzávalók a kenyérhez:
– 500 g liszt (BL 80-as liszt a legjobb hozzá)
– langyos víz (érzés szerint, kb 2-3 deci)
– 1 teáskanál só
– fél kocka élesztő (vagy kovász)
– egy lefedhető, sütőbe tehető tál (jénai, pataki stb.)
Elhajózik a nyár!
Ajánlott kor: 12 hó +
Készítsetek közösen egy szuper tájképet, amin megörökíthetitek a nyári vizes élményeiteket:
ha hajóztatok, akkor azt érdemes felidézni, ha csak vízparton sétáltatok, akkor pedig azt. 🙂Ezzel a képpel búcsúzunk a nyártól. – A legkisebbek a kezükkel, szivacsecsettel is maszatolhatnak vizet a hajók alá. 😉
– A nagyobbak pedig emlékeiket, élményeiket is belealkothatják a képbe.
Pocsolyát készítünk!
Ajánlott korosztály: xy hónap +
Reflektálva az időjárásra, egy pocsolyát készítünk. Méghozzá nagyon egyszerű hozzávalókból.
Amire szükségetek lesz:
-tálkára
– festékre
– ecsetre
– ragasztóra
– esetleg csillámporra
– dekorgumira vagy dobozdarabra, kartonpapírra a csizmához
– kartondarabra
Készítsünk bögrét Apának!
Ajánlott korosztály: 6 hónap +
Szükséges hozzávalók:
– porcelánfilc (mi feketét használtunk)
– vizes bázisú!! folyékony porcelán-és üvegfesték (Pentart márka)
– ecset a festék felkenéséhez
– egy porcelán alapanyagú bögre –
– egy-két cuki és dolgos gyerekkéz
– sütőEbben a videóban megmutatjuk Nektek, hogy hogyan készítettünk Apának szépséges, egyedi mintájú porcelánbögrét APA felirattal.
1. Megrajzoltam a kontúrvonalakat a porcelánfilccel. Majd ráégettem 160 fokos sütőben 30 perc alatt. A bögrét hideg sütőbe tettem és vele együtt melegítettem fel a sütőt. A felmelegedett állapottól számoltam a 30 percet. Alsó-felső sütésre tettem, a középső rácsra. Majd miután elkészült lekapcsoltam a sütőt, kinyitottam az ajtaját és így hűtöttem ki.
2. Miután kihűlt a bögre jöhetett a festés. Bekentük Panni kezét a porcelánfestékkel és rányomta az ujjacskáit a bögrére.
3. Ezután 1 nap száradás következett, majd 100 fokon, ugyanígy a rácson 30 perc alatt megint ráégettem a festéket. Ezután a bögre bírja a mikrót és elvileg a mosogatógépet is, de én nem mertem betenni, inkább kézzel elmossuk.
Apák napi póló készítés textilfestéssel
Ajánlott kor: 12 hó +
Ez az alkotás a legkisebbeknek is ügyesen fog menni, ugyanis javarészt a pamacsolásban kell kitartónak lenni. 🙂
Az Apa póló hozzávalói:✅ 1 db 100% pamut, világos színű (világosszürke, fehér, égkék, citromsárga stb) póló – nagyon fontos itt most az összetétel és a szín is. Sötét színnel nem működik a dolog. Én a H&Mben vettem világosszürke pamutpólót 1490 forintért. Nagyon jó anyaga van, kiváló erre a célra. 🙂
✅ szivacsecsetek vagy mosogatószivacs darabok -annyi, ahány színű festékkel dolgoztok
✅ Matt! Akrilfestékek – érdemes több színt beszerezni. Keverni ezekből új színeket nem tudtok, sajnos az akrillal ez nem működik. Legjobb a tubusos, Auchan, de a Kik márka is megfelelő!
✅ 2 db műanyag alàtét (mint a gyurmázós) vagy dobozdarab a póló kibéleléséhez
✅ maszkolószalag a betűkhöz (OBI, Auchan, Tesco, Praktiker, festékboltok a lelőhelye)
✅ olló és tàlka a festékhez
✅ sütőpapír a vasaláshozElkészítése:
A videóban nagyon részletesen megmutatjuk az elkészítést, de szövegben is leírjuk Nektek a legfontosabb tudnivalókat és hasznos tippeket.1. A póló belsejébe mindenképpen tegyetek egy vastag kartont vagy alátétet, mert a pamacsolás során a festék nagyon könnyen beszennyezheti a póló hátulját, amit aztán már nem tudtok kimosni belőle.
2. A festéshez érdemes alaposan előkészülni:
– A gyermekedre olyan ruhát adj, amit nem sajnálsz, vagy csinálj neki Te is eldobható festőköpenyt kukazsákból! 😉
– A maszkolószalaggal nem a leggyorsabban lehet betűket kerekíteni, így érdemes előre előkészülni és csak aztán alkotásba hívni a gyermeked.
– Mindent készíts ki előre, készíts elő popsitörlőt vagy vizes törölközőt is, ha esetleg úgy adódna, szükségetek lehet rá.3. A pólót szivaccsal vagy szivacsecsettel nyomatozzátok. Fontos, hogy a szivacsecsetet nem húzzuk a felületen, mert a festék befolyhat a betűk alá, hanem csak pamacsolunk töretlenül.
Festékből matt akrilfestéket, gyerekbarát textilfestéket (pl. Mucki márka) használj vagy használhatod a Carioca temperát is higítatlanul!, 50-50%-ban keverve a következő adalékanyaggal:
https://artexport.hu/hobbymuvesz-textilmedium-100-mlHasználata biztonságos, vizesbázisú és olcsóbban tudsz textilfestéket készíteni a meglévő temperáidból, mintha 5-6 akrilfestéket megvásárolnál.
4. A maszkolószalagot a póló száradása után távolítsd csak el, majd teljes száradás után (24 órát várj), sütőpapíron keresztül vasald át a mintát, így fixálva a fesétket az anyagban. Közepes fokozatra állítsd a vasalót ehhez a művelethez! Ezután a póló mosható, vasalható, szárítógépbe is tehető.
SzuperApu ajándék Apáknak!
Ajánlott kor: 3 év +
Ezt az alkotós videót elsősorban az ovis korosztálynak készítettük. Egy kis barkácsolással gyorsan, egyszerűen készíthettek Apának egy SzuperApu ajándékot, hogy érezze, ő számotokra az igazi SzuperHős.
Hozzávalók:
– Apa kedvenc csokiszelete
– színes papír vagy karton
– filctoll
– mozgó szemek (elhagyható)
– olló
– stiftes ragasztó
Apák napi képeslap sablonok!
Munkagépes gyurmázó-és színezőlapok
Munkagépes óriásszínező
Óriás autó színező
Ajánlott kor: 12 hó +
Mindenképpen szerettünk volna megajándékozni Benneteket egy ilyen óriási méretű autóval.
A lapokat nyomtassátok ki sima A4 méretben, majd ragasszátok össze a részeket a lapok széle mentén egy sima stiftes ragasztóval, így kapjátok meg a 9 részből álló, óriás autót.
Az autó felhasználása:
– Nyomtatás után találjátok ki, hogy hol és hogyan fogjátok elkészíteni ezt az autót.Lehet díszíteni:
– festéssel
– kis mozaikok (pl tépett krepp darabok) ragasztásávalÉrdemes nagy felületet hagyni ennek az alkotásnak pl. a teraszon, erkélyen, udvaron a betonon vagy akár a falra ragasztani azt. Anatómiailag egyébként a függőleges felületre ragasztás a legelőnyösebb a gyermekek számára, hiszen vállból induló mozgásokkal, pikk-pakk ki tudják dekorálni a verdát. 🙂 🙂
Ez egy olyan alkotás, amihez többször vissza lehet térni, akár napokig, hetekig ezen dolgozni, ismétlésszerűen ráfordulni a festésre. Alkalmas lehet szülinapi buliban, baráti összejövetelen való felhasználáshoz, hiszen egyszerre több gyermek is tud rajta dolgozni. 🙂
Itt a nyár! – montázs szabad alkotással
Ajánlott kor: 18 hó +
Egy olyan alkotást hoztunk Nektek erre a hétre, amihez kevés alapanyagra és speciális eszközre lesz szükségetek, azaz ez egy nyaralás kompatibilis alkotás! A hozzávalók: – újságokból kivágott nyári képek – rajzlap vagy dobozdarab, bármilyen rajzpapír – (házi) ragasztó – ha házi ragasztót használtok, akkor ecset a felkenéshez – és esetleg kiegészítésként matrica, csillámpor vagy bármilyen rajzeszköz (ezek nélkül is szuper lesz ez az alkotás) Engedjétek szabadjára a fantáziátokat és készítsetek nyári tablót újságokból kivágott képek segítségével. A legkisebbeknek Ti vágjátok ki a képeket előre, de érdemes együtt válogatni és közben beszélgetni. A nagyobbak már egyedül is próbálkozhatnak a képek kivágásával, rendezésével a rajzpapíron. A többi kiderül a videóból!
Szivárványos selyemfestés ételszínezékkel
Ajánlott kor: 5 év +
Egy ovisoknak szóló izgalmas alkotás, a szivárványos selyemfestés. Ezt az alkotást kicsikkel is kipróbálhatjátok, de az így festett selymeket a legkisebbeknek nem ajánljuk, mert picit eresztik a színüket a nyál hatására.
Hozzávalók:
– hernyóselymek – (mi a selyemabc oldalról rendeltük) vagy pamut textilpelenka
– folyékony ételfestékek
– gumikesztyűHa textilpelenkát használtok, akkor érdemes pici vizet is használni, hogy jobban átitatódjon az anyag.
Nagyon egyszerű az elkészítése:
Tegyétek a selymet/textilpelust egy tálcára, és öntsetek rá egy kis ételfestéket, majd figyeljétek meg, ahogy átitatódik az anyag. Gumikesztyűs kézzel kicsit össze lehet morzsolni az anyagot, így segítve, hogy jobban beszívódjon a festék. A szárításhoz pedig egy csipesszel fel tudjátok tenni bármilyen ruhaszárítóra.Elviekben aztán lehet őket ecettel fixálni, ( 1ek. ecet 2 liter vízhez) és így átöblíteni egyesével, de mi ezt még nem próbáltuk.
Természetbúvár akvárium
Ajánlott kor: 12 hó +
Készítsünk a természetben talált kincseinkből egy izgalmas, természetbúvár akváriumot akár a legkisebbekkel is. Nagyon kevés és egyszerű dolog szükséges hozzá, így akár nyaralás alatt is el tudjátok készíteni a saját természetbúvár akváriumotokat!
Strandoljunk!
Ajánlott kor: 12 hónap +
Készítsetek egy szuper, strandolós alkotást velünk. Fessetek vizet (a legkisebbekkel is), ragasszatok úszógumit és rajzoljatok embereket is, hogy teljes legyen a medencés élmény.
Kaktusz készítés zöld pufikból
Ajánlott kor: 2 év +
Legalább a klubtagok fele már kapott tőlünk olyan csomagot, amiben voltak térkitöltő pufik. Na ezek most nagyon jó szolgálatot fognak tenni, mert kaktuszt készítünk belőlük. Szülői felügyelettel a fogvájók miatt! Ha fehér pufid van, akkor sincs semmi gond. Ugyanúgy elkészíthetitek az alkotást, a gyermeknek teljesen mindegy, hogy az zöld vagy sem. 🙂
Hozzávalók:
– kicsi cserép vagy pohárka
– sárga vagy barna gyurma
– fogvájó
– zöld pufik
Készítsünk tukánt!
Ajánlott kor: 12 hó +
Alapanyagok: Papírtányér, krepp papír, színes tollak, mozgó szem, milton kapocs (elhagyható), színes festékek, tűzőgép
Tukán madarunkhoz 2 db fél papírtányér szükséges. Egy kisebb a fejéhez és egy nagyobb a testéhez.
Elkészítése:
1. Fessétek ki a papírtányért színes festékekkel. Ovisoknak megmutathatjátok az „igazi” tukán madarat is, ebben az esetben fekete testet és sárga csőrt készítsetek neki. De lehet ilyen vidám, nyári hangulatú is.
2. A még nedves festékbe nyomjátok bele a szemecskét, szórjátok be a tollakkal is.
3. Amikor megszáradt, esetleg milton-kapoccsal is összetűzhetitek, akkor mozgatható lesz a feje vagy tűzzétek össze a fejét a testével és tűzzétek fel a farktollait, a színes krepp papírokat.
Kész is!
Készítsünk vulkánt!
Ajánlott kor: 24 hó +
Nem annyira dzsungeles téma, de annyira szuper dolog a vulkán, hogy valahová be szerettük volna tenni.
Vulkán készítés hozzávalói:
– egy maximum 7 dl-es vagy kisebb befőttes üveg
– egy mélyebb tálca vagy tányér
– házi gyurma
Zebra készítés üveggolyós festéssel
Ajánlott kor: 24 hó +
Amikor a gyermeked már nem akarja megenni az üveggolyót, akkor ez egy szuper otthoni alkotás. Egy fondorlatos varázslat eltüntette a zebra színét! Rajtatok a sor, hogy visszaszerezzétek! 🙂 A videóban bemutatunk mindent részletesen. Amikor pedig elkészültetek, utána hagyjátok megszáradni, majd vágjátok ki ki a zebrát.
Fontos: Ez egy extra tartalom, ezért nem találjátok a VIP-ben.
A mezőn (nyílt végű alkotás)
Ajánlott kor: 3 év +
Mondanánk, hogy ezt az alkotást akár a mezőn is elkészíthetitek, ha a kedvetek úgy tartja. 🙂 Ismét egy nyílt végű alkotás, amihez nincs szükség másra, csak rajzpapírra, ollóra, újságból kivágott képekre, ragasztóra és néhány rajzszerszámra, pl: zsírkréta 🙂
Farmos turkadoboz
Ajánlott kor: 12 hó +
Ez a játék már egészen kicsiknek is szuper izgalmas lehet, felügyelet mellett akár 1 év alatti bébiknek is, figyelve arra, hogy ne egyék meg a turkadoboz alkotóelemeit. Biztosan sokatoknak vannak otthon gazdaságban is használatos járgányai: traktor, kerti traktor, esetleg markoló – és persze a gazdasághoz kapcsolódó állatok. Hát most itt az idő, hogy bevessétek őket és meghívjátok őket ebbe az izgalmas játékba.
Hozzávalók:
– egy nagy műanyag doboz vagy akár homokozó kagyló
– alapanyagok a turkadobozhoz: ez nagyon változatos lehet, akár homok, búzadara, lencse, egyéb apró magvak, térkitöltő pufik, igazi fű, kavicsok stb stb
– kedvetek és lehetőségeitek szerint – gazdaságban járatos járgányok és állatokPakoljatok be mindent és kezdődhet is a játék! A turkadobozos játékokhoz a nyár igazán nagyszerű, hiszen kint a kertben vagy a teraszon attól sem kell félnetek, hogy szétszóródnak az apró alkotóelemek. Jó mulatást kívánunk hozzá!
A játék fejleszti:
– a szem-kéz koordinációt
– a kreativitást
– a megfigyelőképességet
– a finommotorikát
– a téri tájékozódást
– az elvont gondolkodást
– a képi világot
Óriás traktor színező
Ajánlott kor: 12 hó +
Egy farm sem tudna jól működni egy traktor nélkül. Gyorsan készítsétek el, hogy segíthessen a gazdáknak!
Készítsünk tehenet!
Kulcstartó készítés Apának és a Papinak
Ajánlott kor: 0 hó +
Ezt az alkotást már egészen picike gyermekekkel is elkészíthetitek. Amire érdemes figyelnetek, hogy bőrbarát minősítésű, bevizsgált és vizes bázisú festékkel dolgozzatok, amit a kicsik ne nyeljenek le és alkotás után mossátok is le a bőrükről.
Alapanyagok:
kulcstartó alap
családi fénykép
olló
gyermekbarát temperafesték
kartonpapír
A kulcstartóhoz ilyen alapot nagyon sok helyen, szinte minden hobbyboltban kaphattok, pl itt: https://muveszellato.com/kulcstarto-fenykeptartos-negyzet?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKCAjwnZaVBhA6EiwAVVyv9AQgDctLG6GLRNhUT89qY-ob1KGzDlghOz2Hn0w7oRPSAJ-3ASwN3RoCGnsQAvD_BwE És saját rajzokkal is díszíthetitek a belsejét.
Elkészítés:
1. Először is előkészítettem az összes alapanyagot, majd mind a kartonpapírt, mind a fényképet körberajzoltam a kulcstartó kör alapjában felhasználásával.
2. Ezután ezt körbevágtam, majd kiigazítottam, hogy pontosan passzoljon mind a kép, mind a kartonpapír az alapba, de bele még nem tettem.
3. Hiszen szerettem volna, ha egy alkotás is kerül a zöld kartonpapírra, amit Pannival el készítettünk Apának.
4. Ezután egy picit hagytam száradni, majd a kulcstartó egyik felébe beletettem az alkotást, a másikba pedig a képet és összepattintottam.Nagyon gyorsan kész lett, mégis egy csodaszép ajándék lett belőle. 🙂
APA kép Apának 😄
Ajánlott kor: 0 hó +
Ez az alkotás is nagyszerű ajándék lehet Apának akár már újszülött gyermeketekkel is együttműködve. Mi biztosan többször elkészítjük még ugyanezt, hogy lássuk, micsoda fejlődésen és növekedésen megy keresztül a kislányunk évről-évre.
Apának pedig nincs is nagyobb ajándék, mint a kis szeme fénye, aki egy fényképről mosolyog vissza rá, miközben pl dolgozik az íróasztalánál. (milyen igaz! – Szabi) 😀
Hozzávalók:
– kartondoboz maradékok a betűk (A és P) elkészítéséhez
– sniccer és olló
– ceruza
– festék, matrica vagy egyéb alkotós alapanyagok a betűk díszítéséhez
– egy akár régi képkeret – 3 db pici facsipesz
– egy kis darab madzag vagy szalag, amire a képeket lógatjuk aztán felElkészítése
1. Egy ceruzával megrajzoltam az A és P betűket a kartondoboz maradékra. Azért jó ez, mert masszív, jól alakítható és díszíthető is.
2. Körbevágtam őket az ollóval,majd sniccerrel kiszabtam a betűk belsejét.
3. Ezután kifestettem őket Apa kedvenc színeire zölddel és fehérrel. Ezt a lépést már együtt is csinálhatjátok a gyermeketekkel, mert szuper móka személyre szabni a betűket. Díszíthetitek matricákkal, írhattok rájuk valami kedveset vagy ki is színezhetitek őket kedvetek szerint.
4. Ezután következett a fotózkodás a betűkkel.
5. A képeket aztán titokban elő is hívtam a Rossmannban egy pelusvásárlás során. Milyen szerencse, hogy van ilyesmire lehetőség ott helyben.
6. Majd a keretből kivettem az üveget, a madzagot a hátuljához csíptettem és a csipeszekkel felrögzítettem a képeket a helyükre. És el is készült a csodaszép ajándék Apának. 🙂Tipp: akár Papa felirat is lehet a betűkkel készített képekből, próbáljátok ki úgy is
Céklás-csokis süti Apának
Ajánlott kor: 12 hó +
Már kapható friss, lédús cékla a piacon, így nincs is jobb, mint egy isteni céklás browniet készíteni Apának. Kellően csokis, egyáltalán nincsen földes íze, de bővelkedik rostokban is, így Apa pocakjának nagyon jól fog esni ez a finomság. Tej-és tojásmentes, így mentes étkezésben is bevethető. A hozzávalók és elkészítés: A recept a Zizi kalandjai vegán blogon jelent meg.
Készítsünk pipacsot!
Ajánlott kor: 18 hó +
Ehhez az alkotáshoz a következő alapanyagokra lesz szükségetek:
– piros és fekete színű krepp papír
– egy virág alapsablon
– ragasztó
– zöld színű spatula vagy szívószálEzen a héten a mező egyik jellegzetes nyári virágát, a pipacsot fogjuk elkészíteni, amelyhez a ragasztás technikáját választottuk.
Tippünk:
– A legkisebbeknek érdemes mindent előkészíteni, hogy már csak ragasztani kelljen és a MaszatKlub ecsetes ragasztót használni.
– A nagyobbak pedig már ügyesen, egyedül téphetik és gömbölyíthetik össze a kis papírgalacsinokat a pipacs elkészítéséhez. A tépés a vágás előszobája, valamint fontos készségeket fejleszt, így érdemes gyakorolni!
Enter
Gyümölcsök gyurmázó- és színezőlapok
Ajánlott kor: 18 hó +
Ebben a gyurmázó-és színezőlap csomagban többféle nehézségi szintű lappal találkozhattok. A legkisebbek elkészíthetik a banánt hengerítéssel és lapítással, míg a nagyobbak már ügyesebb koordinációjukkal és finommotorikájukkal cseresznyeszemeket is formázhatnak és a szárakra tehetik őket. Így hát válaszd ki a Nektek megfelelő lapokat a gyűjteményből, nyomtasd ki, tedd átlátszó irattartóba vagy lamináld le és kezdődhet a gyurmakaland!
Tipp: Próbáljátok ki házi gyurma receptünket is, amelyet a Házi receptek menüpont alatt találhattok meg!
Készítsünk dinnyét!
Ajánlott kor: 18 hó +
A klubban már készítettünk dinnyét, de ki mondta, hogy egy gyümölcsöt csak egyféleképpen lehet megalkotni? :)!
Házak szabad alkotás
Ajánlott kor: 18 hó +
Ezen a héten a heti játék során (ez alatt találod) városban megfigyelt házakat készíthetjük el változatos formában. Nem szükséges hozzá szinte semmilyen alapanyag, csak egy rajzlap és maradék kartonpapírok, színes papírok stb… Ezeket ollóval formára vágva és ragasztóval felragasztva, megkaphatjuk a saját kis városos alkotásunkat. Engedjétek el a kreatív fantáziátokat és készítsetek egy izgalmas kis várost színes házakkal, izgalmas formákkal.
Élet a tóban
Ajánlott kor: 10 hó +
Ezzel a részben szabad alkotással ezúttal a tó élővilágát jelenítjük meg a kis kezek segítségével. Bátran mázolják össze a papírtányért kedvük szerint, majd helyezzétek bele a festett tóba a tavirózsákat, esetleg békát, nádat is.
Készítsünk békát!
Ajánlott kor: 12 hó +
A Klubban készítettünk már halacskát és teknősbékát is, így ideje volt kiegészíteni a tartalmainkat egy kedves, zöld leveli békával is. Készítsétek el Ti is!
Bábkészítés – A vajaspánkó
Ajánlott kor: 3 év +
Már régóta szeretnétek, hogy készítsünk bábokat itt a Klubban, így ezen a héten A vajaspánkó című mese szereplőit készíthetitek el a letölthető sablonok, néhány spatula és egy kis ragasztó segítségével. Én sima papírragasztóval ragasztottam a nyomtatott, majd kivágott szereplőket a spatulára, de cellux-szal is teljesen jó lenne.
Tippünk 1: Legalább 200g súlyú papírra (pl karton) nyomtassátok ki a sablonokat vagy a nyomtatás után ragasszátok fel még kartonlapra őket, hogy sokáig tartósak maradjanak.
Tippünk 2: Kisebb gyermekednek Te magad is elkészítheted a bábokat, majd elbábozhatod Neki a mesét. 🙂
Lufival festünk – Bolygófestés
Ajánlott kor: 18 hó +
Ezen a héten egészen izgalmas módon, egy rendhagyó eszközzel fogunk festeni, ami amúgy is a gyerekek kedvence. Ez pedig nem más, mint a lufi! A mellékelt videóban megmutatom, hogyan készülnek a lufival festett alkotások
Tippünk: Csak akkorára fújjátok fel a lufit, hogy még kényelmesen rá tudjon fogni a kezével és szorosan meg tudja markolni azt!
NAP óriásszínező
Ajánlott kor: 12 hó +
Ha bolygó, akkor nem maradhat ki az az elem belőle, amely az egésznek a központja. Készítsétek el szabadon választott technikával a saját napotokat! 🙂
Sárgarépa készítés szivacsnyomdával
Ajánlott kor: 12 hó +
Emlékeztek még a múltkori görögdinnye nyomatozásra? Reméljük, hogy nem tettétek messzire az ahhoz használt szivacsdarabokat, ugyanis ismét szükség lesz rájuk! Ezúttal azonban sárgarépát fogunk nyomatozni, amelynek villával készítünk majd szép, zöld leveleket! Gyertek, próbáljátok ki Ti is!