KULCSTARTÓ APÁNAK!
Ajánlott kor: 12 hó +
Ilyen kulcstartót biztosan nem tudtok máshonnan beszerezni, és szó szerint benne lesz a gyermeked kezének munkája is. 🙂
Hozzávalók:
✅ áttetsző! zsugorfólia – olyan kell, aminek az egyik oldala előre csiszolt! ( Ilyen volt a barkácsmanó csomagban) – egyéb lelőhely: Hobbybolt
✅ kulcstartó karika (ez is volt a barkácsmanó csomagban)
✅ színes ceruza (vagy matt akrilfesték)
✅ papírlyukasztó
✅ sütőpapír a sütéshez
✅ ollóElkészítése:
1. Fordítsd úgy a zsugorfóliát, hogy a matt felülete legyen felül és rajzold körbe gyermeked tenyerét egy ceruzával.2. Ezután vagy együtt vagy Te színezd ki a megrajzolt nyomatot.
Fontos, hogy nagyon pontosan és alaposan színezz, mert csak így lesz igazán szép és egységes színű a kulcstartó. A színezéshez kizárólag sima színes ceruzát használj, a filctoll nem alkalmas erre a célra.Használhatsz matt akrilfestéket is, ebből legjobb a Pentart márka festéke. Ebben az esetben elegendő, ha csak befested gyermeked kezét és rögtön rá is nyomod a fóliára.
3. Színezés/ festés után jöhet az olló. Vágd körbe a kis tenyérkét a vonal mentén, de vigyázz, mert a fólia ebben az állapotában még törik! Dolgozz óvatosan!
4. Sütés előtt mindenképp lyukaszd ki a kulcstartót, hogy a karikát bele tudd tenni.
5. Ezután jöhet a sütés: tedd sütőpapírral kibélelt tepsibe a kulcstartót, majd előmelegített 130 fokos (festék esetében 120 fokos) sütőben süsd addig a kis kulcstartót, amíg teljesen összemegy, megvastagodik és rá is lapul a tepsire.
6. Kicsi hűtés után tedd rá a kulcstartó karikát és át is adható az ajándék. 🙂
A matt felületet hajlakkal vagy átlátszó körömlakkal fixálva tartósabb marad a kulcstartó a napi használatban is. 🙂
Napsugaras alkotás festéssel és tépéssel/vágással
Ajánlott kor: 12 hó +
Ezen a héten a forró időjárás jegyében elkészítjük a Napot. Méghozzá festéssel és tépéssel vagy vágással, mint kedvenc technikákkal.
Homokozzunk!
Ajánlott kor: 0-99 év 🙂
A nyár elengedhetetlen kelléke a homokozólapát és alaphelyszíne a homokozó közepe.
Ez azért nagyon hasznos, mert amellett, hogy szinte minden gyermek imád homokozni, még nagyon sok mindent is fejleszt ez a tevékenység.
Fejleszti:
– szem-kéz koordinációt
– idegpályák összehangolását
– taktilis érzékelést
– formaállandóságot (homokozó formákkal)
– finommotorikát (összecsippenti, morzsolgatja, rakosgatja)
– és a vállból indított mozgásokat isÍgy ezen a héten ehhez, az általatok amúgy is végzett alkotó tevékenységhez szerettünk volna hozzájárulni Kincsek a homokban kártyáinkkal.
Játsszatok, alkossatok sokat a homokkal és ha már nincs újabb ihlet, nézzétek meg, miről is szól ez a játék és hogy kik bújhatnak el a Ti homokozótokba.
Pocsolyát készítünk!
Ajánlott korosztály: xy hónap +
Reflektálva az időjárásra, egy pocsolyát készítünk. Méghozzá nagyon egyszerű hozzávalókból.
Amire szükségetek lesz:
-tálkára
– festékre
– ecsetre
– ragasztóra
– esetleg csillámporra
– dekorgumira vagy dobozdarabra, kartonpapírra a csizmához
– kartondarabra
Készítsünk bögrét Apának!
Ajánlott korosztály: 6 hónap +
Szükséges hozzávalók:
– porcelánfilc (mi feketét használtunk)
– vizes bázisú!! folyékony porcelán-és üvegfesték (Pentart márka)
– ecset a festék felkenéséhez
– egy porcelán alapanyagú bögre –
– egy-két cuki és dolgos gyerekkéz
– sütőEbben a videóban megmutatjuk Nektek, hogy hogyan készítettünk Apának szépséges, egyedi mintájú porcelánbögrét APA felirattal.
1. Megrajzoltam a kontúrvonalakat a porcelánfilccel. Majd ráégettem 160 fokos sütőben 30 perc alatt. A bögrét hideg sütőbe tettem és vele együtt melegítettem fel a sütőt. A felmelegedett állapottól számoltam a 30 percet. Alsó-felső sütésre tettem, a középső rácsra. Majd miután elkészült lekapcsoltam a sütőt, kinyitottam az ajtaját és így hűtöttem ki.
2. Miután kihűlt a bögre jöhetett a festés. Bekentük Panni kezét a porcelánfestékkel és rányomta az ujjacskáit a bögrére.
3. Ezután 1 nap száradás következett, majd 100 fokon, ugyanígy a rácson 30 perc alatt megint ráégettem a festéket. Ezután a bögre bírja a mikrót és elvileg a mosogatógépet is, de én nem mertem betenni, inkább kézzel elmossuk.
Apák napi képeslap sablonok!
Maszatmentes festés munkagépekkel
Ajánlott kor: 12 hó +
Pannival egy igazi maszatmentes festésre invitálunk meg Titeket. Alig kell hozzá valami a lelkesedéseteken kívül. 🙂 A padlóra leragasztunk egy nagy zacskót, benne festékkel és rámegyünk a munkagépekkel, hogy keveredjenek a színek. 😉 Ezt a kicsik és a nagyobbak is nagyon fogják szeretni!
Kulcstartó készítés Apának és a Papinak
Ajánlott kor: 0 hó +
Ezt az alkotást már egészen picike gyermekekkel is elkészíthetitek. Amire érdemes figyelnetek, hogy bőrbarát minősítésű, bevizsgált és vizes bázisú festékkel dolgozzatok, amit a kicsik ne nyeljenek le és alkotás után mossátok is le a bőrükről.
Alapanyagok:
kulcstartó alap
családi fénykép
olló
gyermekbarát temperafesték
kartonpapír
A kulcstartóhoz ilyen alapot nagyon sok helyen, szinte minden hobbyboltban kaphattok, pl itt: https://muveszellato.com/kulcstarto-fenykeptartos-negyzet?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKCAjwnZaVBhA6EiwAVVyv9AQgDctLG6GLRNhUT89qY-ob1KGzDlghOz2Hn0w7oRPSAJ-3ASwN3RoCGnsQAvD_BwE És saját rajzokkal is díszíthetitek a belsejét.
Elkészítés:
1. Először is előkészítettem az összes alapanyagot, majd mind a kartonpapírt, mind a fényképet körberajzoltam a kulcstartó kör alapjában felhasználásával.
2. Ezután ezt körbevágtam, majd kiigazítottam, hogy pontosan passzoljon mind a kép, mind a kartonpapír az alapba, de bele még nem tettem.
3. Hiszen szerettem volna, ha egy alkotás is kerül a zöld kartonpapírra, amit Pannival el készítettünk Apának.
4. Ezután egy picit hagytam száradni, majd a kulcstartó egyik felébe beletettem az alkotást, a másikba pedig a képet és összepattintottam.Nagyon gyorsan kész lett, mégis egy csodaszép ajándék lett belőle. 🙂
APA kép Apának 😄
Ajánlott kor: 0 hó +
Ez az alkotás is nagyszerű ajándék lehet Apának akár már újszülött gyermeketekkel is együttműködve. Mi biztosan többször elkészítjük még ugyanezt, hogy lássuk, micsoda fejlődésen és növekedésen megy keresztül a kislányunk évről-évre.
Apának pedig nincs is nagyobb ajándék, mint a kis szeme fénye, aki egy fényképről mosolyog vissza rá, miközben pl dolgozik az íróasztalánál. (milyen igaz! – Szabi) 😀
Hozzávalók:
– kartondoboz maradékok a betűk (A és P) elkészítéséhez
– sniccer és olló
– ceruza
– festék, matrica vagy egyéb alkotós alapanyagok a betűk díszítéséhez
– egy akár régi képkeret – 3 db pici facsipesz
– egy kis darab madzag vagy szalag, amire a képeket lógatjuk aztán felElkészítése
1. Egy ceruzával megrajzoltam az A és P betűket a kartondoboz maradékra. Azért jó ez, mert masszív, jól alakítható és díszíthető is.
2. Körbevágtam őket az ollóval,majd sniccerrel kiszabtam a betűk belsejét.
3. Ezután kifestettem őket Apa kedvenc színeire zölddel és fehérrel. Ezt a lépést már együtt is csinálhatjátok a gyermeketekkel, mert szuper móka személyre szabni a betűket. Díszíthetitek matricákkal, írhattok rájuk valami kedveset vagy ki is színezhetitek őket kedvetek szerint.
4. Ezután következett a fotózkodás a betűkkel.
5. A képeket aztán titokban elő is hívtam a Rossmannban egy pelusvásárlás során. Milyen szerencse, hogy van ilyesmire lehetőség ott helyben.
6. Majd a keretből kivettem az üveget, a madzagot a hátuljához csíptettem és a csipeszekkel felrögzítettem a képeket a helyükre. És el is készült a csodaszép ajándék Apának. 🙂Tipp: akár Papa felirat is lehet a betűkkel készített képekből, próbáljátok ki úgy is
Élet a tóban
Ajánlott kor: 10 hó +
Ezzel a részben szabad alkotással ezúttal a tó élővilágát jelenítjük meg a kis kezek segítségével. Bátran mázolják össze a papírtányért kedvük szerint, majd helyezzétek bele a festett tóba a tavirózsákat, esetleg békát, nádat is.