Apák napi póló készítés textilfestéssel

Korosztály

12 hó+

Leírás

Ez az alkotás a legkisebbeknek is ügyesen fog menni, ugyanis javarészt a pamacsolásban kell kitartónak lenni. :)
Az Apa póló hozzávalói:
✅ 1 db 100% pamut, világos színű (világosszürke, fehér, égkék, citromsárga stb) póló – nagyon fontos itt most az összetétel és a szín is. Sötét színnel nem működik a dolog. Én a H&Mben vettem világosszürke pamutpólót 1490 forintért. Nagyon jó anyaga van, kiváló erre a célra. :)
✅ szivacsecsetek vagy mosogatószivacs darabok -annyi, ahány színű festékkel dolgoztok
✅ Matt! Akrilfestékek – érdemes több színt beszerezni. Keverni ezekből új színeket nem tudtok, sajnos az akrillal ez nem működik. Legjobb a tubusos, Auchan, de a Kik márka is megfelelő!
✅ 2 db műanyag alàtét (mint a gyurmázós) vagy dobozdarab a póló kibéleléséhez
✅ maszkolószalag a betűkhöz (OBI, Auchan, Tesco, Praktiker, festékboltok a lelőhelye)
✅ olló és tàlka a festékhez
✅ sütőpapír a vasaláshoz
Elkészítése:
A videóban nagyon részletesen megmutatjuk az elkészítést, de szövegben is leírjuk Nektek a legfontosabb tudnivalókat és hasznos tippeket.
1. A póló belsejébe mindenképpen tegyetek egy vastag kartont vagy alátétet, mert a pamacsolás során a festék nagyon könnyen beszennyezheti a póló hátulját, amit aztán már nem tudtok kimosni belőle.
2. A festéshez érdemes alaposan előkészülni:
– A gyermekedre olyan ruhát adj, amit nem sajnálsz, vagy csinálj neki Te is eldobható festőköpenyt kukazsákból! ;)
– A maszkolószalaggal nem a leggyorsabban lehet betűket kerekíteni, így érdemes előre előkészülni és csak aztán alkotásba hívni a gyermeked.
– Mindent készíts ki előre, készíts elő popsitörlőt vagy vizes törölközőt is, ha esetleg úgy adódna, szükségetek lehet rá.
3. A pólót szivaccsal vagy szivacsecsettel nyomatozzátok. Fontos, hogy a szivacsecsetet nem húzzuk a felületen, mert a festék befolyhat a betűk alá, hanem csak pamacsolunk töretlenül.
Festékből matt akrilfestéket, gyerekbarát textilfestéket (pl. Mucki márka) használj vagy használhatod a Carioca temperát is higítatlanul!, 50-50%-ban keverve a következő adalékanyaggal:
https://artexport.hu/hobbymuvesz-textilmedium-100-ml
Használata biztonságos, vizesbázisú és olcsóbban tudsz textilfestéket készíteni a meglévő temperáidból, mintha 5-6 akrilfestéket megvásárolnál.
4. A maszkolószalagot a póló száradása után távolítsd csak el, majd teljes száradás után (24 órát várj), sütőpapíron keresztül vasald át a mintát, így fixálva a fesétket az anyagban. Közepes fokozatra állítsd a vasalót ehhez a művelethez! Ezután a póló mosható, vasalható, szárítógépbe is tehető.

Kategóriák

Alkotás, Apák napja

Kedvenceimhez adás
Kipróbáltakhoz adás

Minden gyerek odáig volt érte

Nincs még hozzászólás

Mutasd meg, nálatok hogy sikerül a maszatolás!

Mindig izgatottan várjuk, hogy kinek hogy sikerül egy-egy maszatolós foglalkozás. Küldj nekünk fényképes visszajelzést és néhány bátorító mondatot, nektek miért volt kedves ez a foglalkozás otthon. Vicces történetek és gyerekszáj is jöhet! : )

Megmutatom az alkotásunk
0 0 szavazat
Article Rating
Feliratkozás
Visszajelzés
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments

Hasonló maszatos foglalkozások