ALKOTÁS: Készítsünk kesztyűt!
Ajánlott kor: 12 hó +
Ezt az anyagot tavaly vettük fel, de annyira jó kis alkotás így tél közeledtével, hogy ismét feltettük! A közeledő hidegre való tekintettel ezért előkerült a kesztyű, ami minden kisgyermekes család ruhatárában megtalálható. Készítsetek ti is prémes kesztyűt gyermeked tenyérlenyomatával díszítve.
Hozzávalók:
– kartonpapír/dobozdarab
– fehér festék
– szivacs vagy szivacsecset
– ragasztó
– egy kis vatta
ALKOTÁS: Alkossunk kesztyűt
Ajánlott kor: 12 hónap +
Ebben a videóban összekapcsoltuk Borival az előző hetekben elsajátított ismereteket (tenyérlenyomat +testünk témakör). A közeledő hidegre való tekintettel előkerült a kesztyű, ami minden kisgyermekes család ruhatárában megtalálható. Készítsetek ti is prémes kesztyűt gyermeked tenyérlenyomatával díszítve.
Hozzávalók: kartonpapír/dobozdarab | fehér festék |szivacs vagy szivacsecset |ragasztó |egy kis vatta
JÁTÉK
JÁTÉK: Kesztyű pártaláló!
Játék: Kesztyűs matató!
Ajánlott kor: 12 hó +
Egy igazán vicces játékot mutatunk most Nektek, amit mindenféleképpen érdemes kesztyűs kézzel játszani! 😉
A játék célja, hogy csukott szemmel, a sütőkesztyűkbe helyezett tárgyat megtapintsa a gyermek és kitalálja, hogy vajon milyen tárgy került a kezébe.
A kesztyűvel tapintás előtt érdemes megismertetned gyermekeddel a tapintható tárgyakat. Mondd el, melyik micsoda, tapintsa meg őket és ismerkedjen meg velük, így magabiztosabban fogja kitalálni, hogy mi kerülhetett kesztyűs kezei közé.
JÁTÉK: zoknicsipeszelés
Ajánlott kor: 2 év +
Ezt a játékok egyszerűen muszáj megosztanunk veletek, mert amilyen egyszerű olyan nagyszerű.
Fejleszti: a szem-kéz koordinációt, a koncentrációt, a türelmet, erősíti a tenyérpárnákat, valamint praktikus ismereteket szerez a gyermek. Azáltal hogy bevonod a mosással/teregetéssel kapcsolatos teendőkbe, erősíted a család kohézióját (minden gyermeknek fontos, hogy legyen egy szerepe a család életében és az utánzáson alapuló játékok fejlesztik az érzelmi kompetenciáit). Ehhez a játékhoz csupán egy IKEA polip zoknicsíptetőt használtunk, és legalább fél óra nyugodt beszélgető időt nyertünk vele Bori anyukájával. :))
JÁTÉK: Kinek a bundája?
Ajánlott kor: 12 hó +
A közeledő télre való tekintettel előkerült a téli álom fogalma, illetve az öltözködéssel kapcsolatban az állatok testét borító szőrzet/bőr is.
A játék célja: Ez egy igen sokrétű játék, amelyet a tél folyamán időről-időre elővehettek. 1. Lehetőséget biztosít kötetlen beszélgetésre az állatokkal, illetve az állatok megjelenésével kapcsolatban. Az állatokkal való ismerkedés már egészen pici kortól kezdve a gyermekek egyik kedvenc tevékenysége. Ösztönösen vonzódnak az állatokhoz, amely megfelelő keretek között nagyon hasznos mindkét fél számára. 🙂 2. A szem-kézkoordináció és a finommozgás fejlesztése. 3. A tapintáson alapuló ismeretszerzés. Amely a gyermekek elsődleges ismeretszerzési forrása ebben a korban. 4. Ujjakkal való ügyes manőverezés.|
TIPP: A videó alatt egy letölthető fényképes segédletet találsz, de azt ajánljuk Neked, hogy olyan képeket válogass a játékhoz, amelyhez tudsz kapcsolni otthon is megtalálható alapanyagokat. Amiket mi felhasználtunk: buborékfólia, szarvasbőr, barna termőanyag, műszőrme, vatelin
JÁTÉK: Kesztyűs játék dobókockával
Ajánlott kor: 20 hó +
Ebben a játékban egy ÓRIÁSI kesztyűt használtunk. Amire pötty etikett címkéket ragasztottunk.
Játékszabály: Dobjatok a szín-dobókockával, és keressétek meg azt a pötty matricát, amelyik színt dobtátok. Majd ragasszátok is fel a kesztyűre.
A játék célja: Figyelemfejlesztés. Színfelismerés és egyeztetés. Szabálytudat erősítése. Kitartásra nevelés. Szem-kézkoordináció fejlesztése.
TIPP 1: Kisebb gyermekekkel összesen kettő színnel is kezdheted ezt a játékot, akár dobókocka nélkül is: „Kérlek tegyél a kesztyűre egy piros pöttyöt!” Készíthetsz olyan dobókockát is, amelyen 2 vagy 3 színt duplázva szerepeltetsz.
TIPP 2: Ha ovis gyermekeddel játszotok együtt, akkor nehezítésképp egy szám dobókockát is bevethettek, és a kapott számnak megfelelő mennyiségű pöttyöt ragasztotok a kesztyűre.
TIPP 3: Haladó kesztyűragasztgatók egymás ellen is játszhatják ezt a játékot (kinek telik meg előbb a kesztyűje pöttyökkel)
MESE
MESE: A kesztyű
Ajánlott kor: 10 hó+ (bábozás)
Nicsak! Ott van egy kesztyű! Vajon ki hagyhatta el? Odanézzetek, még mozog is! De vajon ki költözhetett bele? Ha megnézitek ezt a mesét, megtudhatjátok Ti is! Sőt, a letölthető szöveg és báb sablonok segítségével Ti magatok is eljátszhatjátok a történetet.
Mivel mozgókép, ezért abszolút a te kompetenciádra bízzuk, hogy mikor mutatod meg a gyermekednek. Bábozni viszont már 10 hónapos kortól bátran lehet!